Plán učení v týdnu od 30.3.- 5.4.

Milí páťáci,

vidím v Teamsech, že pracujete skutečně poctivě, mám z Vás radost, jako vždy 🙂 , nikdy mě nezklamete :-). Zadávám tedy na následující týden volnější plán, ať si trochu odpočinete vy i Vaši rodiče 🙂

Český jazyk : procvičování vzorů přídavných jmen a pravopisu–pracovní sešit str. 20 cv. 14, 15, 16str. 21 – opakování – dobrovolné, ale doporučuji, alespoň a),b). (můžete opět nafotit a vložit do Teamsů – kanálu český jazyk)

Matematika :  tentokrát geometrie :-)pracovní sešit strana 38 celá (můžete opět vše nafotit a vložit do Teamsů – kanálu matematika)

Vlastivěda

V dějepisné části (zelená učebnice) str. 28 – slíbila jsem Vám rok 1848 odstavec ,,Červnové bouře v Praze” – Co se vlastně v tu dobu dělo ? Bude stačit do sešitu pět vět. (můžete vkládat do Teamsů – kanál vlastivěda)

V přírodovědné části  (modrá učebnice) na straně 39 si přečtěte o mírném podnebném pásu a do sešitu si vypište jaké rostliny a živočichy tam můžete vidět a co je specifické pro mírný pás. ( můžete vkládat do Teamsů – kanál vlastivěda). Pokud mi to vyjde a zvládnu televizní zkoušky, ve středu 1.4. si se mnou můžete zopakovat podnebné pásy v pořadu Učí-telka, budu tam mít páťáky, škoda, že ne Vás všechny :-(. Držte mi, prosím, palce, trochu se bojím :-), znáte to, jako před písemkou :-)))))

V zeměpisné části (červená učebnice) – máte pro tento týden volno a zkuste si procvičit fakta na https://www.umimefakta.cz/slepe-mapy . Heslo naší třídy je 5B, přihlásit se můžete přes školní e-mail.

Jste skvělí, že vše zvládáte, vy děti i vy rodiče :-). Zdravím Vás, mějte se co nejlépe. Z.Ch.

Comments are closed.