Týden od 23.-29.3.

Vážení rodiče a milé děti,

podle nových směrnic, bychom Vám měli zadávat týdenní plány v pondělí na následující týden, omlouvám se tedy a budu se snažit, aby práce nebylo příliš, jelikož jsem si vědoma, že ne pro všechny je tato situace jednoduchá. Pokud s něčím budete bojovat, nejste v tom sami a vždy se na mě obraťte, budu ráda, že Vám mohu být nápomocná. Držte se 🙂

Český jazyk : procvičování vzorů přídavných jmen, rod, životnost, číslo a pád –pracovní sešit str. 18 cv. 7 – a,b,c,d,e, a cvičení 8 str. 19 , cvičení 9,10 a 12 (můžete nafotit a vložit do Teamsů – kanálu český jazyk)

Matematika :  pracovní sešit strana 36 a 37– všechna cvičení z těchto dvou stran (můžete nafotit a vložit do Teamsů – kanálu matematika)

Vlastivěda

V dějepisné části (zelená učebnice) str. 27 – Z poddaného člověka občan / rok 1848, nespokojenost s Habsburky – stačí zde napsat dvě věty z prvního odstavce a 5 vět z druhého odstavce – Co se dělo v revolučním roce 1848? ( v klidu si napište z učebnice z druhého odstavce, co byste uznali za nejdůležitější). ( můžete vkládat do Teamsů – kanál vlastivěda) Červnové bouře si nechte až na další týden 🙂

V přírodovědné části  (modrá učebnice) na straně 38 si přečtěte o subtropickém pásu a do sešitu si vypište jaké rostliny a živočichy tam můžete vidět a co je specifické pro subtropický pás. ( můžete vkládat do Teamsů – kanál vlastivěda)

V zeměpisné části (červená učebnice) str. 59 , pokuste se z této strany napsat 5 vět celkem, které se budou týkat hrází, jezer a napište si tam, které je největší evropské jezero. (totéž můžete vložit do Teamsů – kanál vlastivěda)

Stále platí, že pokud budou děti chtít, zábavné procvičování je na webových stránkách umimeto.org, všechny děti to znají, ve škole využíváme tuto aplikaci velmi často a mívá úspěch, heslo naší třídy je 5B, přihlásit se můžete přes školní e-mail, který má každý od pana učitele Jelínka, ve škole se se mnou děti již přihlašovaly.

Věřím, že to vše dobře zvládáte, když něco nestihnete, netrapte se tím, budu se snažit vše Vaše děti doučit.

Děkuji Vám, moc Vás zdravím Zuzana Cháberová

Comments are closed.